Науково-дослідні розробки кафедри АКІК, стажування за кордоном та міжнародні зв’язки

 

Відновлювані джерела енергії

            На кафедрі авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів ведеться активна наукова робота з розробки відновлюваних джерел енергії, зокрема, розробка вертикально-осьових вітроенергетичних установок з комбінованими роторами для ефективної роботи в умовах слабких вітрів, побудова сонячних енергетичних установок з поворотною платформою, розробка алгоритмів пошуку точки максимальної потужності для сонячних панелей, дослідження та розробки гібридних вітро-сонячних енергетичних станцій. Розроблено випробувальний комплекс для дослідження характеристик комбінованих роторів у аеродинамічній трубі. Науковцями кафедри на даху навчального корпусу № 5 побудовано експериментально сонячну енергетичну установку з двокоординатною поворотною платформою.

          Завідувач кафедри, Віктор Михайлович Синєглазов, очолює комісію Національного авіаційного університету з енергоефективності, в рамках діяльності якої здійснюється науково-технічне співробітництво з КМДА та адміністрацією Солом’янського району.

 

 

Комбінований ротор з трилопатевого ротора Дар’є та трилопатевого ротора Савоніуса

Комбінований ротор з дволопатевого ротора Дар’є та дволопатевого ротора Савоніуса, встановлений на вимірювальному комплексі

Сонячна енергетична установка з двокоординатною поворотною платформою

Стаціонарна сонячна енергетична установка

Стажування за кордоном

 Студенти кафедри Авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів мають змогу проходити стажування за рядом міжнародних програм. Зокрема, Сanada's Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine, The Wells Mountain Foundation scholarship program, Tallinn University Of Technology Scholarships, Masdar Institute Scholarships, Esmt berlin Scholarships, тощо.

 

В рамках даних програм студенти мають змогу приймати участь у міжнародних науково-дослідних проектах, отримувати стипендії на навчання у Європейських країнах та країнах Близького Сходу.

 

Міжнародні зв’язки 

Кафедра приймає активну участь у міжнародних програмах Erasmus+ та Horizon 2020 у сферах освіти та науки, співпрацює з Гірничо-Металургійною Академією в Кракові (Польща) та Вільнюським Технічним Університетом Гедимінаса (Литва). На базі кафедри діють секції міжнародних науково-технічних конференцій ІЕЕЕ.

Кафедрою укладені угоди та договори з зарубіжними університетами-партнерами за профілем кафедри:

– Автономній університет Барселони;

– Технічний університет Картахени.